win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα ήσασταν υπέρ ενδεχόμενης κατάργησης του ορίου ύψους 27μ.?

Ψηφίσαν
18. Δεν επιτρέπεται να ψηφίσετε σ' αυτήν την ψηφοφορία
  • Ναι.

    12 66,67%
  • Όχι.

    6 33,33%
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 27

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    howard_roark και Structur δαγκωτό!

    Συνάδελφοι vasgi και JTB,τα πολεοδομικά συστήματα που αναφέρεστε εξυπηρετούν συγκεκριμένο πλήθος κατοίκων και συστήνονται για αραιοκατοικημένες πλούσιες περιοχές.

    Δεν είναι τυχαίο που τα κέντρα πόλης έχουν ως σύστημα το ''συνεχές'',οι πλούσιες περιοχές το ''πανταχόθεν ελεύθερο'',οι αυθαίρετες το ''ασυνεχές'' και κάποιες άλλες το ''μικτό'.............

    Κάθε σύστημα εξυπηρετεί το στόχο του.Δεν γίνεται με 5.000.000 κατοίκους να έχει η Αθήνα παντού ''πανταχόθεν ελεύθερο'' με Σ.Δ. 0,80 διότι έτσι ούτε μέχρι την Κίνα δεν μας φτάνουν τα οικόπεδα για να κατοικήσουμε!

    Η αποδεκτή λύση είναι ''πανταχόθεν ελεύθερο'' στα προάστια,''συνεχές'' στο κέντρο πόλης και ΤΕΡΑΣΤΙΑ κτίρια εκτός προαστίων με συγκεντρωμένα όσο το δυνατόν περισσότερα γραφεία και υπηρεσίες.Και ας πηγαίνει ο κόσμος με το ΜΕΤΡΟ,πλέον υπάρχουν οι υποδομές για αυτές τις μετακινήσεις (το ΜΕΤΡΟ έχει μεταφορική ικανότητα 250.000 ανθρώπων/ώρα ,το ΤΡΑΜ 120.000 ανθρώπων/ώρα και τα λεωφορεία 60.000 ανθρώπων/ώρα.Με τον κατάλληλο συνδυασμό εξυπηρετούνται όλοι).....Εκεί ακριβώς κολλάει τόσες δεκαετίες το ΥΠΕΧΩΔΕ και ο Ο.Α. με Ρυθμιστικά Σχέδια κάθε 2 χρόνια και δεν μπορεί να βρει λύσεις...........Διότι,πλέον η Αθήνα εξαπλώθηκε με απίστευτα γρήγορους ρυθμούς.Τί γίνεται με τους κατοίκους που επιλέγουν να μένουν Αθήνα?Εγώ ας πούμε δεν θέλω ούτε να ακούσω για επαρχία,το δοκίμασα και δεν έκατσε.Είμαι δηλαδή υποχρεωμένος να πληρώνω το βαρύ τίμημα της ανικανότητας του ΥΠΕΧΩΔΕ κλεισμένος σε ένα διαμέρισμα και ψάχνοντας θέση στάθμευσης όταν αποφασίζω να βγω έξω?Και πόσο μάλλον για να κάνω τις δουλειές μου καθημερινά?

    Είμαι υποχρεωμένος να στήνω ολόκληρη καταδρομική επιχείρηση στο google earth κάθε βράδυ ψάχνοντας συνδυασμούς διαδρομών βέλτιστης απόδοσης?Εκεί καταλήγουμε?
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη zavi@tee.gr : 25.11.2009 στις 12:06
    My triumphs,My mistakes.....

Παρόμοια θέματα

  1. N.4178/13: Υπέρβαση ύψους σε όροφο και ποσοστό υπέρβασης ύψους
    Από το μέλος lefterisAthens στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 130
    Τελευταία Ανάρτηση: 15.09.2023, 11:28
  2. N.4495/17: Υπέρβαση ύψους
    Από το μέλος nadgek στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 10.02.2018, 20:14
  3. N.4178/13: Υπέρβαση ύψους
    Από το μέλος Χαρούλα στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 30.12.2015, 15:36
  4. N.4178/13: Yπέρβαςη ύψους. κατ. αρ. 19 παρ.1
    Από το μέλος TOLIS17 στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.05.2014, 17:23
  5. N.4014/11: Υπέρβαση ύψους
    Από το μέλος ankiousis στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 01.06.2012, 23:10

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •